پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۴۰۰/۰۸/۰۵

برگزاری نشست همکاری مشترک مسئولین اداره کل امور عشایر استان و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه

با هدف تعامل و همکاری دو سویه، نشست مشترکی با حضور مسئولین اداره کل امور عشایر استان و جمعی از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه به میزبانی این دانشگاه برگزار شد. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به همت دفتر ارتباط با صنعت و کار آفرینی دانشگاه، روز چهارشنبه ۵ آبان ماه ۱۴۰۰، نشست مشترکی با حضور سرپرست اداره کل امور عشایر استان و جمعی از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه به میزبانی این دانشگاه برگزار شد. 


بنابراین گزارش در این نشست، مهندس موسی بیات، سرپرست اداره کل امور عشایر استان، ضمن ارائه توضیحات مختصری در خصوص تاریخچه، فرآیند کاری، توان و ظرفیت سازمان امور عشایر استان و همچنین اطلاعات آماری در خصوص جمعیت عشایر استان، عنوان نمود: در حال حاضر جامعه عشایری استان به عنوان قشر محروم جامعه با مشکلات و معظلاتی مواجه است که سازمان امور عشایر استان، با توجه به توان، ظرفیت و بودجه تخصیصی خود، به تنهایی توانایی رفع آن ها را ندارد.


ایشان همچنین اضافه کرد: برای مرتفع کردن این شرایط بدون شک نیاز به همراهی دستگاه های اجرایی کشور می باشد ک بتوان به کمک پتانسیل و ظرفیت های آن ها در مسیر تحول زندگی جامعه عشایری استان مثمر ثمر واقع شد.


 مهندس موسی بیات با اشاره به اینکه جمعیت عشایری استان به عنوان قشر مولد و پرتلاش نقش سازنده ای در اقتصاد کشور دارند، ابراز داشت: مطمئناً حمایت از این قشر زحمت کش و همچنین رفع نیاز های آن ها، می تواند به چرخه اقتصاد کشور و همچنین زندگی شهری ما کمک شایانی کند.


در ادامه نشست، دکتر اختری، رئیس دانشگاه، ابتدا با معرفی رشته های دانشگاه و همچنین توضیحات مختصری در خصوص تخصص اساتید جوان و نخبه این دانشگاه، ابراز داشت این دانشگاه با توجه به زمینه های تخصصی خود، آمادگی هرگونه همکاری در جهت رفع نیازهای موجود را دارد.


ایشان در ادامه با تاکید بر اینکه با ارتقای سطوح کیفی زندگی شهری به طبع ماهیت زندگی عشایری نیز باید ارتقا پیدا کند، تصریح نمود: زمان آن رسیده با رفع مسائل و مشکلات زندگی عشایری و همچنین توزیع عادلانه امکانات به جامعه عشایری استان، زندگی آن ها را به امکانات و تجهیزات شهری نزدیک نماییم.

 
رئیس دانشگاه همچنین ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که میتوان نگاه ویژه ای به آن داشت، حوزه فناوری اطلاعات می باشد که نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی جامعه عشایری دارد و دانشگاه صنعتی کرمانشاه می تواند با استفاده از ظرفیت و توانایی خود اقدامات مثمر ثمر و خوبی را در این زمینه انجام دهد.


ایشان در ادامه با بیان اینکه ماموریت اصلی دانشگاه، تربیت نیروی متخصص مطابق با نیاز های جامعه می باشد از مسئولین ذی ربط اداره کل امور عشایر خواست که گزارش دقیقی از نیازها و خواسته های خود را به دانشگاه ارائه بدهند که از این طریق دانشگاه بتواند، دانش آموختگان متخصص خود را در جهت رفع این نیاز ها بکار گیرد.


دکتر اختری همچنین ابراز داشت ارتباط دو سویه میان دانشگاه و اداره کل امور عشایر حتم به یقین دو نتیجه خوب را در پی خواهد داشت؛ اول اینکه با کمترین امکانات به کمک نیروی متخصص جوانان کشور می توان مشکلات را مرتفع نمود از طرف دیگر نیز می توان زمینه های اشتغال زایی این جوانان را به کمک همین تعامل ایجاد کرد.


رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در خاتمه سخنان خود با تاکید بر اینکه خدمت به جامعه عشایری استان فرصتی مغتنم و معنوی در جهت کسب رضای خداوند متعال می باشد از مسئولین این سازمان درخواست کرد در اسرع وقت گزارشی از نیاز های خود را به دانشگاه اعلام کنند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه در حاشیه این نشست، دکتر حشمتی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز ضمن توضیحاتی در خصوص رشته های مهندسی این دانشگاه، عنوان داشت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه پتانسیل و ظرفیت های کافی برای رفع مشکلات و نیازهای مهندسی شده را دارد.


ایشان در ادامه تصریح نمود این دانشگاه با توجه به جوان بودن و همچنین علم و آگاهی اساتید و دانش آموختگان خود، آمادگی هر گونه تعامل در زمینه های مهندسی از جمله؛ مسائل مرتبط با دام و خوراک آن،  تامین برق مورد نیاز جامعه عشایری از طریق پنل های خورشیدی، سیستم های ارتباطی و هشدار دهنده حوادث غیر مترقبه، مسیر یاب، تصفیه آب مصرفی، بازیافت، مهارت افزایی و اشتغال زایی، تسهیل در امر حمل و نقل، سرپناه های سیار، فناوری اطلاعات، مخابرات و سایر موارد را دارد.


معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در پایان تاکید نمود برای مرتفع کردن این موارد نیاز به همکاری و تشکیل یک کارگروه فعال در زمینه ارائه نیاز ها و کاستی می باشد که دانشگاه از طریق بتواند به کمک ظرفیت های خود این نیاز ها را مرتفع کند.

 

سوالی دارید؟