دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۸/۲۰

نشست ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیر کل آموزش و پرورش استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ نشستی با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، جمعی از مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه به همراه دکتر یزدان پناه، مدیر کل، دکتر محمدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان، امرایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و دیگر مسئولین از آموزش و پرورش استان در اتاق ریاست این دانشگاه برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خوشامدگویی به مهمانان، سیزدهم آبان ماه و روز دانش آموز را به کلیه مسئولین آموزش و پرورش و همچنین دانش آموزان آینده ساز این مرز و بوم تبریک گفت.

ایشان در ادامه کیفیی سازی آموزش را از برنامه ها و اهداف این دانشگاه دانست و ضمن اشاره به جایگاه علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در بین دانشگاه های کشور، امکانات این دانشگاه را در حد دانشگاه های سطح چهار، ولی خروجی های آن را در حد دانشگاه های سطح یک کشور برشمرد.

دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن اشاره به رشته های مهم آموزشی این دانشگاه، عنوان کرد: جامعه دانش آموزی و دانشجویی استان از استعداد های خوبی برخوردار می باشند. چنانچه آموزش و پرورش و دانشگاه ها با کمک هم بتوانند در بحث نیاز سنجی و ایجاد رشته های مناسب با وجود این استعدادها یک پارچه عمل کنند نه تنها نیازهای استان در بسیاری از رشته ها از جمله برنامه نویسی و کامپیوتر برآورده می شود؛ بلکه دیگر شاهد نگرانی هایی در خصوص کمبود نیروی متخصص و خروج هزینه های هنگفت از استان نمی باشیم و اشتغال سازی خوبی در آینده صورت می گیرد.

در ادامه نشست؛ دکتر یزدان پناه، مدیر کل آموزش و پروش استان، ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در همایش بزرگ دو همگانی دانش آموزان پسر متوسطه اول نواحی سه گانه کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز دانش آموز، بیان داشت: بسیاری از خانواده ها باید به این حقیقت واقف شوند که بعضی از رشته های آموزشی به حدی در جامعه کاری اشباع شده اند که بازار کار جواب گوی ظرفیت این حجم از دانش آموختگان را ندارد، در صورتی که در بعضی از رشته ها ما باکمبود نیرو مواجه هستیم.

ایشان با اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای ایجاد یک تفاهم نامه راهبردی با دانشگاه ها، افزود: ما می توانیم با هماهنگ بودن با دانشگاه های استان، بسیاری از رشته های جدید و مورد نیاز جامعه را نیاز سنجی و ایجاد نماییم.

سوالی دارید؟