دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۸/۱۶

برگزاری همایش شعر با عنوان ”عصر شعر آیینی” توسط کانون ادبی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز سه شنبه 15 آبان ماه 1397، به همت کانون ادبی آب و آینه دانشگاه صنعتی کرمانشاه، همایش شعری با عنوان «عصر شعر آیینی» همراه با نمایش اربعینی با حضور شاعران برجسته کرمانشاهی و همچنین دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم؛ دکتر محدثی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، ضمن خیر مقدم به دانشجویان، مهمانان و شاعران گران‌قدر استان و همچنین ارج نهادن به این اقدام فرهنگی، اظهار داشت: این چنین برنامه های ادبی و فرهنگی نیاز به یک برنامه ریزی منسجم و منظمی دارد که باعث استقبال بیشتر دانشجویان شود؛ چراکه دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه علی رغم اینکه در حوزه های فنی و مهندسی فعالیت می کنند، می توانند با انجام این‌گونه برنامه ها در حوزه های ادبی و هنری نیز گام های مؤثری بردارند.  

دکتر محدثی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: در همایش عصر شعر آیینی آن‌چنان که از مضمون آن مشخص است، نیاز به شاعران برجسته ای می باشد که در این عرصه سرآمد و صاحب سبک در استان باشند؛ که ما افتخار این را داریم در این مراسم شاهد حضور جمعی از این شاعران و همچنین اشعار آیینی آنان هستیم.

بنابراین گزارش، ادامه این گردهمایی یک ‌روزه با شعرخوانی شاعران مطرح استان کرمانشاه: آقایان فرشید یوسفی، رضا حساس، فرشاد فرصت صفایی و محمد امین خسروی و همچنین شعرخوانی دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حال و هوای اشعار آیینی همراه بود.

به گزارش این روابط عمومی؛ در ادامه این گردهمایی، اختتامیه مسابقات ادبی اربعین که با همکاری بسیج و کانون ادبی در دانشگاه انجام شد، برگزار گردید؛ که در بخش شعر از آقایان میلاد پشابادی و کوروش میرزایی و در بخش دلنوشته از خانم سیده شیما محمودیان با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است: در پایان مراسم شرکت کنندگان از نمایشگاه عکس و پوستر آیینی نیز بازدید به عمل آوردند.

سوالی دارید؟