دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۸/۰۶

برگزاری اولین دوره مسابقات هیجانی برج چوبی (جنگا) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به همت انجمن مهندسی عمران و همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی و همچنین دفتر انجمن های علمی دانشگاه، اولین دوره مسابقات هیجانی برج چوبی (جنگا) در روزهای چهارشنبه 2 آبان ماه و شنبه 5 آبان ماه 1397، در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ دبیر انجمن مهندسی عمران دانشگاه با اعلام این خبر، افزود: بازی هیجانی برج چوبی (جنگا) از 54 بلوک چوبی ساخته شده است که طول هر بلوک باید دقیقا سه برابر عرض و ضخامتش هم باید یک پنجم طولش باشد. برای شروع بازی بازیکنان باید بلوک های چوبی را به صورت افقی و عمودی روی هم بچینند تا یک برج 18 طبقه چوبی ساخته شود به طوری که در هر طبقه 3 بلوک قرار بگیرد. بعد از اینکه برج چوبی ساخته شد، بازیکنی که برج را چیده است باید بازی را شروع کند.

روش بازی به این صورت است که هر بازیکن از هر تیم به نوبت باید یک بلوک چوبی را از هر جایی غیر از دو ردیف اول برج بردارد. هر تیمی که برج را خراب کند، باخته است.

وی در ادامه اضافه کرد: هدف از برگزاری این گونه مسابقات هیجانی در دانشگاه، ایجاد فضای شاد، مفرح و سرگرم کننده برای دانشجویان می باشد.

گفتنی است؛ در این مسابقات 28 تیم از دانشجویان دانشگاه به صورت تک حذفی به مصاف هم رفتند که در مجموع، به 3 تیم برتر جوایزی اهدا گردید.

سوالی دارید؟