دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۷/۲۹

برپایی نمایشگاه به مناسبت هفته سلامت روان توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ با مدیریت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، نمایشگاهی به مناسبت هفته سلامت روان از روز یکشنبه 97/7/22 لغایت روز چهارشنبه 97/7/25 در دانشکده فناوری اطلاعات برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در این نمایشگاه تعداد 9 غرفه به شرح ذیل برپا گردید:

1- غرفه سلامت روان: در این غرفه مرکز مشاوره با کمک همیاران سلامت به ارزیابی استاندارد سلامت روان دانشجویان به شیوه های مختلف کاغذ مدادی و الکترونیک پرداخته شد.

2- غرفه معنویت بر سلامت روان: در این غرفه با برگزاری کارگاه در ساعت های مختلف به مهارت های مختلف اثر معنویت بر سلامت روان و جسم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

3- غرفه بازی و هیجان: این غرفه با هدف ایجاد شور، نشاط، سرزندگی و همچنین تخلیه هیجانات برپا شد که مورد استقبال قابل توجه قرار گرفت.

4- غرفه هنرهای دستی: این غرفه با هدف حمایت از کالای ایرانی و همچنین ایجاد روحیه کار و تفکر کار آفرینی برپا گردید که در این غرفه دانشجویان با همکاری گروه های مختلف هنرهای دستی، محصولات خود را برای فروش به نمایش گذاشتند.

5- غرفه ازدواج موفق: این غرفه با هدف آگاه سازی، آموزش و توانمند سازی در زمینه ازدواج در مراحل سه گانه ای تحت عنوان آشنایی، نامزدی و عقد با حضور مسئول مرکز مشاوره و دانشجویان گرامی در روزها و ساعات مختلف برگزار گردید که علاوه بر این در خصوص ازدواج نیز به بحث و تبادل نظر و تشریح علمی پرداخته شد.

6- غرفه مثبت اندیشی: در این غرفه مرکز مشاوره دانشگاه با هدف تحول در تفکر و شناخت دانشجویان، به راه اندازی انجمن های مثبت اندیشی و تحول همت گماشت که این انجمن باعضوگیری از خود دانشجویان همراه بود.

7- غرفه پیشگیری از آسیب های اجتماعی: این غرفه با نمایش تصاویر مختلف، طرح های مرکزمشاوره، کتابچه عاری از دخانیات دانشگاه، آسیب های مواد مخدر و دخانی و... به معرض نمایش گذاشته شده است که بازدید کنندگان زیادی را جذب نمود.

8- غرفه ارزیابی سلامت جسم: در این غرفه بیش از 250 نفر در طی یک هفته از نظر معاینه چشم، قد و وزن، فشارخون، و سایر تست ها مورد ارزیابی قرار گرفتند.

گفتنی است؛ علاوه براستقبال قابل توجه دانشجویان، نمایشگاه مذکور از سوی ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استان، دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری و سایر مسئولین دانشگاه مورد بازدید قرار گرفت.

سوالی دارید؟