شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۷/۱۸

هفتمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه 5 کشور در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ امروز چهارشنبه 11مهرماه 1397، هفتمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه 5 کشور با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، معاون اداری و مالی، مدیر مالی دانشگاه، دکتر یزدان بخش، دبیر منطقه، مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه 5 کشور و همچنین دکتر طهماسبی، مدیر گروه حقوق دانشگاه رازی به عنوان مهمان ویژه این نشست در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این نشست دکتر اختری، ریاست دانشگاه، ضمن خوش آمدگویی به مهمانان، بیان کرد: دانشگاه های منطقه در خصوص موضوعات و مسائل حقوقی با مشکلاتی مواجه هستند که وجود شما عزیزان به عنوان مدیران حقوقی و وکلای حقوقی تا حد امکان می تواند به دانشگاه ها در راستای حل این مشکلات کمک کند.

ایشان همچنین ضمن بیان اینکه دانشگاه ها در زمینه حقوقی کارشناسان زیادی ندارند، افزود: مدیران حقوقی با وجود این مشکلات می توانند با برگزاری این گونه جلسات و رایزنی با مشاوران و وکلای حقوقی، به دانشگاه های خود کمک کنند که اصالت آن ها در زمینه دفاع از مسائل حقوقی رعایت شود.

ریاست دانشگاه در خاتمه ضمن اشاره به ظرفیت های خوب دانشگاه ها در زمینه هیأت امنا، عنوان کرد: مدیران حقوقی به عنوان مشاور حقوقی روسای خود، می توانند در زمینه حقوقی پیشنهاداتی بدهند که روسا بتوانند با کمک ظرفیت های خود در هیأت امنا در راستای این پیشنهادات مجوزهای ضابطه مندی را کسب نمایند.

در ادامه دکتر مرادی، معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدیران حقوقی دانشگاه های منطقه 5 در این نشست، در راستای سخنان ریاست دانشگاه یادآور شد: اگر مدیران و وکلای حقوقی به همان اندازه که به مشکلات حقوقی دانشگاه های خود اهمیت می دهند به طبع به مشکلات و دغدغه های اعضای هیات علمی و کارکنان در این زمینه نیز رسیدگی کنند نه تنها از دغدغه های فکری آن ها کاسته می شود؛ بلکه به عنوان بدنه کاری دانشگاه ها بهتر به وظایف خود عمل می کنند.

در پایان نشست؛ حاضرین در جلسه در خصوص دستور کار جلسه از جمله بررسی آرای دیوان در خصوص بورسیه ها، بررسی وضعیت پیمان های عمرانی و غیر عمرانی دانشگاه ها در شرایط موجود و همچنین موضوعات، دغدغه ها و مشکلات یکسان در مسائل حقوقی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سوالی دارید؟