یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۷/۱۲

سومین گردهمایی مدیران طرح، برنامه و بودجه دانشگاه های منطقه 5 در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز چهارشنبه 11مهرماه 1397، سومین گردهمایی مدیران طرح، برنامه و بودجه دانشگاه های منطقه 5 کشور با حضور دکتر اختری، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، معاون اداری و مالی، مدیر مالی دانشگاه، دکتر کرمی، دبیر پیشین منطقه، مدیران طرح، برنامه و بودجه دانشگاه های منطقه 5 و  همچنین خانم گودرزی و خانم فانی، نمایندگان طرح، برنامه و بودجه وزارت علوم، با هدف انتخاب دبیر جدید منطقه در اتاق جلسات دانشکده انرژی دانشگاه برگزار شد.

بنابراین گزارش در این نشست دکتر اختری، رئیس دانشگاه، ضمن خیر مقدم به مهمانان بیان کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه به عنوان یک الگویی نو برای دانشگاه های تازه تأسیس با توجه به تخصیص بودجه های دریافتی خود در حال حاضر آهنگ روبه رشد قابل توجه ای داشته است.

دکتر اختری ضمن اشاره به درآمده های اختصاصی ناپایدار دانشگاه ها، عنوان کرد: دانشگاه های تازه تأسیس نسبت به دانشگاه های بزرگی که شرایط پایدار خوبی دارند، قابل مقایسه نمی باشند و همچنین درآمد اختصاصی آن ها نسبت به تخصیص بودجه عمومی پایین‌تر می باشد. ایشان در همین راستا ادامه داد: در چند سال آینده دانشگاه هایی مانند دانشگاه صنعتی کرمانشاه با درآمد زایی از طریق طرح های پژوهشی خود باید به فکر جبران بودجه های که از تخصیصات آن ها حذف می شود، باشند.

ریاست دانشگاه همچنین اظهار کرد: دانشگاه‌های منطقه برای دریافت اعتبار بیشتر باید شاخص‌های کیفی عملکردی خود را ارتقا دهند تا بتوانند در سال های آتی بخشی از بودجه خود را از طریق طرح های پژوهشی و درآمده های اختصاصی خود به دست بیاورند.

دکتر اختری، ریاست دانشگاه در آخر اضافه کرد: در سال گذشته یکی از اقدامات خوبی که به نفع دانشگاه ها صورت گرفت، این بود که مدل تخصیص بودجه به نفع دانشگاه ها تغییر داده شد و باعث رشد شاخص های دانشگاه ها گردید. امید است در سال های آتی با برگزاری این چنین جلسات هم اندیشی، شاهد اقدامات خوبی در خصوص بودجه به همراه رشد و ارتقاء بیشتر دانشگاه های منطقه 5 کشور باشیم.

دکتر کرمی، دبیر پیشین منطقه، ضمن تبریک انتصاب جدید دکتر ابوزاده، به عنوان مدیر طرح و برنامه دانشگاه رازی، تصریح کرد: دانشگاه رازی در برنامه راهبردی خود در خصوص طرح، برنامه و بودجه قصد دارد به دانشکده های خود در خصوص تخصیص بودجه آزادی عملکرد بدهد که دانشکده ها بتوانند در راستای عملکرد های خود بهتر تصمیم بگیرند.

ایشان در ادامه دستور کار این جلسه را در ابتدا انتخاب دبیر منطقه با رأی گیری مدیران طرح، برنامه و بودجه دانشگاه های منطقه 5 با حضور ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص تخصیص بودجه و رفع مشکلات در این خصوص بیان کرد.

در این نشست خانم فانی نماینده طرح و بودجه وزارت علوم در خصوص لایحه بودجه دانشگاه ها بیان کرد: دانشگاه های منطقه 5 باید در خصوص بودجه های عملیاتی خود، کاملاً برنامه ریزی شده عمل کنند و همچنین مدیران طرح و بودجه آن ها باید به عنوان سفیر سایت خود به روز عمل کرده و در خصوص تبصره های بودجه نیز اشراف کامل داشته باشند. ایشان همچنین ادامه داد: طبق برنامه ریزی های که از قبل انجام شده است، فرم هایی جهت رأی گیری در اختیار اعضای نشست قرار داده می شود تا به کمک آن شاهد انتخابات مناسبی باشیم. ایشان یادآور شد: مدیرانی که داوطلب دبیر منطقه می شوند، لازم نیست از شرایط خاصی برخوردار باشند؛ اما بهتر آن است دبیر از دانشگاه های بزرگ منطقه باشد که به شرایط موجود مشرف و قدرت کافی برای رایزنی داشته باشد؛ چرا که وظیفه دبیر منطقه به عنوان زبان گویای مدیران طرح و بودجه دانشگاه های منطقه، آن است که مشکلات را به گوش مسئولین وزارت علوم برساند.

در ادامه با حضور دکتر اختری، ریاست دانشگاه، نمایندگان وزارت علوم و دیگر مدیران طرح و بودجه دانشگاه های منطقه 5 انتخابات انجام شد و دکتر صلا ورزی مدیر طرح، برنامه و بودجه دانشگاه ایلام به عنوان دبیر منطقه انتخاب شد.

در خاتمه مدیران طرح و برنامه دانشگاه های منطقه 5 کشور در خصوص نامه های ارسالی از وزارت علوم، ارتقائ سطح بودجه، عملکرد قوانین و ارائه پیشنهادات به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 

سوالی دارید؟