شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۱۲/۰۹

حضور دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پنجمین نمایشگاه بین المللی آموزش عالی اتحادیه دانشگاه های اوراسیا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ پنجمین دوره کنفرانس و نمایشگاه آموزش عالی اتحادیه دانشگاه های اوراسیا موسوم به یوری 2020 (EURIE2020) از 30 بهمن ماه تا 2 اسفند ماه 98 در مرکز کنگره های شهر استانبول برگزار شد.

 

بنابراین گزارش؛ در این رویداد مهم که با شرکت بیش از 80 دانشگاه از 20 کشور دنیا و همچنین دانشگاه های تبریز، تهران، یزد، اصفهان، صنعتی کرمانشاه، صنعتی سهند، صنعتی نوشیروانی بابل، شهید مدنی آذربایجان، دانشگاه نبی اکرم(ص) و آزاد اسلامی قزوین از ایران برگزار شد، دانشگاه های ایرانی توانمندی های خود در حوزه آموزش عالی را در پاویون "Study in Iran"  در معرض بازدید عموم قرار دادند.

 

در همین راستا، برگزاری سمینارها و پنل های تخصصی در خصوص آموزش عالی کشورهای مختلف، از برنامه های جنبی این نمایشگاه بود و در بارزترین این پنل ها که با عنوان "ایران"  برگزار شد؛ از جنبه های مختلف به معرفی آموزش عالی در ایران و فرصت ها و امکانات موجود پرداخته شد. 

 

همچنین از دیگر برنامه های این نمایشگاه، برنامه ریزی برگزاری نشست های دو جانبه بین مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دیگر مسئولین دانشگاه های شرکت کننده در اجلاس بود که نتایج و اثرات مثبت و حائز اهمیتی برای توسعه همکاری های بین دانشگاهی به دنبال خواهد داشت. ملاقات با رئیس اتحادیه اوراسیا، دکتر مصطفی آیدین، شرکت در جلسات مذاکره با مسئولین دانشگاه ها و شرکت در افتتاحیه این رویداد که با حضور وزیران علوم و فرهنگ کشورهای قبرس و اردن و وزیر تجارت و فناوری ترکیه و معاونان چند وزارتخانه مهم ترکیه و نیز قرائت پیام رییس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان همراه بود از برنامه های نمایندگان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در پنجمین نمایشگاه آموزش عالی اتحادیه اوراسیا بود.

 

بر مبنای این گزارش؛ در این دیدارها ضمن تاکید بر لزوم همکاری بیشتر علمی بین دو کشور همسایه، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه و لزوم بهره گیری حداکثری از دیپلماسی علمی در شرایط کنونی، مواردی همچون برگزاری دوره های مشترک آموزشی در رشته های مشخص، برگزاری دوره های تابستانی به منظور آشنایی دانشجویان مستعد طرفین با دانشگاه ها، ایجاد ارتباط با مراکز رشد و نوآوری، استفاده از آزمایشگاه های مرکزی، راه اندازی مجلات معتبر مشترک و تبادل استاد و دانشجو مورد بحث قرار گرفت. 

 

گفتنی است؛ امضای چندین تفاهم نامه همکاری از دیگر برنامه های فشرده هیات دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مدت حضور در این کنفرانس بود.

 

سوالی دارید؟