دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۱۰/۲۲

رشد چشمگیر چاپ مقالات داغ و پر استناد توسط اعضای هیأت علمی و پژوهشگران دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش مدیریت پژوهش دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ بر اساس تازه ترین گزارش توسط موسسه Clarivate Analytics در پایگاه شاخص های اساسی علم (Essential Science Indicators (ESI)) که در تاریخ 9 ژانویه 2020  منتشر شده است، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توانسته است، رشد چشمگیری در تعداد مقالات برتر شامل مقالات داغ و پر استناد داشته باشد.

 

بر اساس این گزارش علم سنجی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه با 16 مقاله پر استناد (Highly Cited Paper)  و 2 مقاله داغ (Hot Paper) توانسته است نسبت به دوره قبلی رشد چشمگیری داشته و این امر نشان دهنده کیفیت مقالات منتشر شده توسط اساتید و پژوهشگران این دانشگاه می باشد. همچنین حدود 15 درصد مقالات دانشگاه در سال گذشته در 10 درصد مجلات برتر جهان چاپ شده اند که این موضوع بیانگر حرکت دانشگاه به سمت کیفی سازی پژوهش ها و مقالات چاپ شده می باشد.

 

بنابراین گزارش؛ مقالات داغ به مقالاتی گفته می شود که از لحاظ تعداد استنادهای دریافتی در بین یک دهم درصد برتر مقالات دسته خود قرار گیرند و مقاله پراستناد مقالاتی هستند که در بین یک درصد برتر مقالات دسته خود قرار گیرند. بازه زمانی برای محاسبه مقالات داغ دو ماهه و برای مقالات پراستناد یک ساله می باشد. گفتنی است که پایگاه شاخص های اساسی علم هر دو ماه یکبار لیست مقالات برتر چاپ شده توسط تمام دانشگاه ها و پژوهشگاه های جهان را منتشر می کند و مقالات برتر شاخص مناسبی جهت سنجش کیفیت پژوهش های انجام شده در این موسسات می باشند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ ذکر این نکته ضروری می باشد که دانشگاه صنعتی کرمانشاه نسبت به دانشگاه های بزرگ داخل و خارج کشور، تعداد بسیار کمتری هیأت علمی و دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد. لذا سرانه نسبت مقالات برتر به تعداد پژوهشگران در این دانشگاه بسیار بالا بوده که شایسته تقدیر می باشد.

 

روابط عمومی دانشگاه این موفقیت چشمگیر را به همه پژوهشگران و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تبریک عرض نموده و برای همه آنها آرزوی توفیقات روزافزون دارد.

سوالی دارید؟