یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۷/۰۵/۲۴

مدیر امور دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از اقدامات این حوزه در سال تحصیلی جدید خبر داد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات پیش رو حوزه معاونت دانشجویی در سال تحصیلی جدید، بیان کرد: معاونت دانشجویی همواره به عنوان خدمتگزار دانشجویان دانشگاه بر این باور است که نیروی پرورش یافته دانشگاه باید فردی متدین، متعهد، متفکر، خلاق با قدرت تجزیه و تحلیل مسائل محیطی با تفکری انتقادی و احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت خود و دیگران باشد. این معاونت فعالیت خود را با تکیه بر اصولی مانند قانون گرایی، مشارکت جویی، پاسخگویی، ارتقای کیفیت، عدالت در توزیع امکانات، شفافیت در تصمیم گیری و اقدامات و... انجام می دهد.

 

ایشان ادامه داد: در راستای اهداف بلند مدت و برنامه های راهبردی حوزه معاونت دانشجویی، به لطف خداوند متعال و حمایت ریاست محترم دانشگاه و هیأت رئیسه، اقدامات مناسبی در حال پیگیری می­باشد که برخی از آنان در ابتدای سال تحصیلی و برخی تا پایان سال ان شاا... به بهره برداری خواهد رسید.

 

مهندس الوند منش ضمن اشاره به اهمیت افزایش میزان رضایتمندی دانشجویان از خدمات و فعالیت‌های مرتبط با حوزه معاونت دانشجویی، گفت: در راستای برخورداری از امکانات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری روزآمد، اقدامات لازم جهت تهیه و راه اندازی سامانه سماد (سامانه مدیریت امور دانشجویی) انجام گردیده است که امورات مربوط به تغذیه، تریا، اسکان و تردد خوابگاه، کار دانشجویی، ارائه درخواست وام­های دانشجویی و بارگذاری مدارک مورد نیاز به‌صورت غیرحضوری از جمله قابلیت های این سامانه می باشد.

 

ایشان با توجه به اهمیت فعالیت های مدیر تربیت بدنی دانشگاه در سال تحصیلی جدید، عنوان کرد: در راستای جذب اعتبارات و بهبود برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره تربیت بدنی خوشبختانه با تلاش های مدیر محترم تربیت بدنی دانشگاه در سال تحصیلی جدید طرح احداث سالن ورزشی سرپوشیده و احداث زمین روباز از جمله زمین فوتسال چمن مصنوعی، بسکتبال، والیبال و والیبال ساحلی در دست اجرا می باشد.

 

مدیر امور دانشجویی دانشگاه همچنین اضافه کرد: با توجه به محدودیت برنامه پنجم توسعه کشور که در آن ساخت خوابگاه ممنوع بود و آسیب هایی که در این زمینه متوجه دانشگاه ها و شهرها گردید، خوشبختانه در برنامه ششم احداث خوابگاه دیده شده که بایستی با دریافت تسهیلات توسط بخش خصوصی یا دانشگاه انجام گردد که طرح توجیهی دانشگاه به صندوق رفاه دانشجویان ارسال گردیده است و منتظر تصویب آن در هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هستیم.

 

مهندس الوند منش از بهبود و ارتقای کیفیت غذا و نظارت بیشتر بر پیمانکار در سال تحصیلی جدید خبر داد و یادآور شد: در این راستا پیشنهاد تجهیز آشپزخانه صنعتی دانشگاه به صندوق رفاه وزارت علوم ارائه گردیده است که ان شاا... در صورت تصویب به صورت مشارکتی با این عزیزان محل پخت غذا در دانشگاه تجهیز و راه اندازی خواهد گردید.

 

در این راستا ایشان تأکید کرد: با توجه به اهمیت نظارت بر مسائل بهداشتی در مراحل پخت غذا، خوابگاه ها، سالن­های ورزشی و سایر اماکنی که دانشگاه به نوعی از آن‌ها استفاده می­نماید و همچنین تقویت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، ان شاا... نسبت به جذب کارشناس بهداشت اقدام خواهد گردید.

 

 مهندس الوند منش، مدیر امور دانشجویی دانشگاه در خاتمه از طراحی و صدور کیف پول الکترونیکی به منظور خدمت رسانی بیشتر به دانشجویان سخن گفت و تصریح کرد: با همکاری اداره فناوری اطلاعات دانشگاه و بانک تجارت در حال طراحی و صدور کیف پول الکترونیکی به منظور خدمت رسانی بیشتر به دانشجویان هستیم. این کارت علاوه بر کارت شناسایی قابلیت انجام تراکنش های مالی و بانکی را دارا می باشد و همچنین دانشجویان می توانند از خدمات این کیف پول در امور تغذیه، کتابخانه، تردد خوابگاه، استخر و ... در سطح دانشگاه و استفاده در سامانه های حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس های تندرو و ... در شهرهای مانند تهران، مشهد و ... که دارای زیرساخت های لازم هستند، استفاده نمایند.

سوالی دارید؟