دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۰۶

بازدید علمی دانشجویان رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از شرکت پالایش گاز ایلام

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ جمعی از دانشجویان رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به سرپرستی خانم دکتر پیوند واله شیدا، عضو هیأت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه، با هدف تعامل صنعت و دانشگاه و ارتقای اطلاعات دانشجویان، روز چهارشنبه 28 فروردین ماه 98 از واحد های مختلف شرکت پالایش گاز ایلام بازدید کردند.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این بازدید، مهندس بیرامی رئیس کارخانه دانه بندی گوگرد شرکت پالایش گاز ایلام، اطلاعات لازم را در خصوص احداث پالایشگاه، فراورده های آن و ظرفیت واحد ها و چگونگی انتقال آن به خطوط سراسری به دانشجویان ارائه داد.

ایشان همچنین در ادامه توضیحاتی را نیز در راستای واحد های تفکیک متان، تقویت فشار گاز متان، واحد تصفیه گاز ترش، رطوبت زدایی، تثبیت میعانات گازی و در نهایت بازیافت گوگرد و دانه بندی ارائه و به سوالات دانشجویان همسو با نحوه ی تصفیه و فراورش گاز پاسخ داد.

در ادامه دانشجویان از نزدیک با بخش های مختلف پالایشگاه شامل اتاق کنترل، آزمایشگاه، شیرین سازی و بازیافت گوگرد بازدید و با نحوه ی استحصال گاز آشنا شدند.

گفتنی است؛ خانم دکتر پیوند واله شیدا، عضو هیأت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ضمن تشکر و قدردانی  از همکاری مدیریت و کارکنان محترم شرکت گاز ایلام، هدف از برگزاری این بازدید را  ارتقاء کیفیت و بهبود آموزش های دروسی و نیز القای روحیه خود باوری در دانشجویان این رشته عنوان کرد.

 

سوالی دارید؟