جمعه ۰۵ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

برگزاری آیین گشایش انجمن اسلامی مستقل در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روزه سه شنبه 3 اردیبهشت ماه 1398، آئین گشایش انجمن اسلامی مستقل با حضور ریاست، مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و همچنین دکتر طلوعی شهردار و آقای مرادی نائب رئیس شورای شهر کرمانشاه، با سخنرانی دکتر رشیدی از اساتید مدعو دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر برگزار گردید.

 

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این مراسم دکتر محدثی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، ضمن تبریک و ابراز خرسندی به جهت شروع فعالیت این انجمن  و آرزوی موفقیت برای فعالین دانشجویی دانشگاه بیان کرد: تشکل های دانشجویی که بعدی از آن بر دیدگاه اسلام و بعد دیگر بر اساس فعالیت گروهی دانشجویان استوار می باشد ، وظیفه خطیری را در زمینه های  فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برعهده دارند و می بایست در مسیر تحقق اهداف و آرمان های دانشجو و دانشگاه قدم بردارند.

ایشان در ادامه اضافه کرد: انجمن اسلامی مستقل نیز به عنوان انجمنی که کار خود را تازه آغاز کرده است باید این وظایف را سرلوحه کار خود قرار دهد تا بتواند با تعهد و تلاش هرچه بیشتر  نقش بسزایی در تحقق این اهداف داشته باشد.

در ادامه دکتر رشیدی از اساتید مدعو دانشگاه ضمن بیان اهمیت علم اندوزی و تأکید اسلام بر تحصیل علم اظهار داشت: تحصیل علم از واجبات عمومی همه مسلمانان می باشد و بر همگان لازم است که در هر سن و سال و شرایطی که هستند در جهت تحصیل علم قدم بردارند. بنابراین دانشجو باید در محیط دانشگاه مسئله علم و تحقیق را جدی بگیرد و در پیشبرد اهداف کشور نقش به سزایی داشته باشد.

دکتر رشیدی درپایان سخنان خود ضمن اشاره به نقش شهدای دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: شما دانشجویان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم باید تحصیل و کسب علم را سرلوحه کارخود قراربدهید تا بتوانید همچون شهدا دین خود را در پیشبرد اهداف کشور ادا کنید.

گفتنی است: این مراسم با مولودی خوانی یکی از مداحان اهل‌بیت (ع) در وصف منجی عالم بشریت حضرت قائم(عج)خاتمه یافت.

 

سوالی دارید؟