پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

اجتماع بزرگ جشن دانشجویی نیمه شعبان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 1398، جشن دانشجویی نیمه شعبان با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا علما، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید.

بنابراین گزارش؛ در ابتدای این مراسم که با حضور ریاست، مسئولین ، کارکنان  و جمعی از دانشجویان دانشگاه برگزار گردید، دکتر اختری رئیس دانشگاه ضمن سخنرانی، این روز بزرگ و امید بخش را به حضار تبریک گفتند.

در ادامه این مراسم، حضرت آیت الله العظما علما به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان نیز ضمن تبریک اعیاد نیمه شعبان و تبیین معنای واقعی و صحیح انتظار، افزود: یکی از عنایت های دین اسلام به ما، وجود این مناسبت های با شکوه و پیام آور است، جشن نیمه شعبان از جشن‌های بزرگ شیعیان در تاریخ اسلام به شمار می رود که خبر از آمدن منجی عالم بشریت می دهد، بدون شک یکی از عوامل ظهور، وجود شما جوانان انقلابی می باشد که با معنویت و سبک زندگی خود شرایط ظهور آن حضرت را فراهم می کنید و همواره باید به این نکته توجه کنید که انجام هر عملی باید متکی بر علم آن باشد و در تمامی امور مجهز بودن به علم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که پیامبر اکرم (ص) در این زمینه می فرمایند: هر کاری که متکی به علم نباشد، نفعش از فسادش کمتر است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه خود، بر تقویت معنویت در جامعه و همچنین توجه به جوانان تاکید می‌کنند و می فرمایند جوانان هر کشوری سرمایه های با ارزش آن می باشند که باید به آن ها توجه ویژه ای نمود.

گفتنی است: پایان مراسم با مولودی خوانی یکی از مداحان اهل‌بیت (ع) در مدح امام عصر(عج) همراه بود.

 

 

 

سوالی دارید؟