پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

نشست معرفت افزایی ویژه اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌، جلسه معرفت افزایی به مناسبت نیمه شعبان روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 1398 با حضور ریاست و جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین دکتر حسن قائمی، مدرس حوزه علمیه قم در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ در این جلسه دکتر قائمی در خصوص موضوع مهدویت چنین بیان کرد:  مهدویت در اصطلاح،‌ اعتقاد به ظهور مهدی(عج) را گویند که از جمله اعتقادات اصولی مذهب شیعه اثنی عشری و همان پدید آمدن حکومت عدل جهانی می باشد. ایشان در ادامه اضافه کرد: این عقیده اختصاص به شیعه ندارد و همه ی شاخه ها اسلامی در آن مشترک هستند، ریشة آن نیز در قرآن و احادیث است و چنین نیست که توسط عده ای خاص، جعل و منتشر شده باشد.

ایشان در ادامه ی سخنان خود اظهار کرد: اصولاً اعتقاد به دوره آخرالزمان و انتظار منجی عقیده ای است که در کیش های آسمانی دیگر به مثابه یک اصل، مورد قبول واقع شده است. شور و التهاب انتظار موعود آخرالزمان، در تاریخ پرفراز و نشیب این ادیان موج می زند و در سیاست هر کشوری نقش بسزایی دارد.

در پایان نشست حاضرین سئوالات خود را در خصوص مسائل مربوط به مهدویت و فسلفه ی انتظار مطرح کرده و به بحث و گفتگو پرداختند.

 

سوالی دارید؟