پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳

اخبار دانشگاه

مشاهده همه
۱۳۹۸/۰۱/۲۱

بازدید ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه از شرکت صنایع سیمان سامان غرب

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه 19 فروردین ماه 1398، دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن بازدید از شرکت صنایع سیمان سامان غرب با مسئولین این واحد صنعتی دیدار و گفتگو کرد.

 

بنابراین گزارش؛ در این بازدید و دیدار صمیمانه، دکتر اختری ریاست دانشگاه، ضمن معرفی تاریخچه، رشته های تحصیلی و فضای آموزشی دانشگاه، بیان کرد: در حال حاضر دانشگاه صنعتی کرمانشاه با وجود دانشجویان و اساتید خود توانسته است، علاوه بر مقاله نویسی و اقدامات تئوری، در رشته‌ هایی چون  برق، صنایع، عمران، کامپیوتر، شیمی، راه آهن و مکانیک به مهارت های عملی برسد که با کمک آن ها بتواند در زمینه کامپوزیت، تولید مدارات الکتریکی، پهپاد، ماشین با سوخت شیمیایی و ... خدمات شایانی را ارائه دهد.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به تفاهم نامه اخیر همکاری این دانشگاه با دانشگاه های اقلیم کردستان در زمینه های عمرانی، برق، صنایع و ...اضافه کرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در زمینه های چون ساخت سیمان رنگی و تزریق سیمان در پشت سد ها و تأمین نیروی خورشیدی، قابلیت آن را دارد به مراکز صنعتی کشور نیز مشاوره و خدمات ارائه دهد.

دکتر اختری، ریاست دانشگاه در خاتمه سخنان خود یادآور شد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه با وجود پیشرفت هایی که طی چند سال گذشته در زمینه های آموزشی و پژوهشی و همچنین فضاهای عمرانی داشته است؛ در حال حاضر با مشکلاتی مواجه است که مرتفع کردن آن ها نیاز به یاری رساندن دیگر مراکز استان دارد. ایشان در همین راستا نبود خوابگاه را یکی از عمده مشکلات این دانشگاه عنوان کرد.

 در ادامه مهندس پاکدامن مدیر مالی شرکت سیمان سامان، ارتباط مراکز صنعتی استان با دانشگاه های را خیلی کم دانست و تصریح کرد: با وجود شرایط امروز جامعه و تحریم هایی که وجود دارد؛ باید تدابیری اندیشیده شود که به کمک آن، مراکز صنعتی کشور بتوانند نیروی ماهر و مورد نیاز خود را از دانشگاه ها و مراکز علمی جذب نمایند.

 ایشان ابراز امیدواری نمود که در آینده شاهد همکاری هرچه بیشتر شرکت سیمان غرب با دانشگاه صنعتی کرمانشاه در تمامی زمینه های مورد نیاز باشیم.

گفتنی است: دکتر اختری ریاست دانشگاه به همراه مهندس پاکدامن مدیر مالی و دیگر مسئولین  شرکت صنایع سیمان سامان غرب از فضای کارخانه و مراحل ساخت سیمان بازدید به عمل آورد.

 

سوالی دارید؟