شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

دانشکده علوم پایه و کاربردی

 

گروه علوم پایه و عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه شامل گروه های آموزشی کارشناسی فیزیک مهندسی و کارشناسی ارشد فتونیک می باشد .این گروه ارائه دهنده ی کلیه دروس پایه از جمله ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، آزمایشگاههای مرتبط و . . . می باشد .تربیت دانشجویان ورودی جدید هر سال در دو ترم آغازین و آماده سازی علمی آنها جهت ورود به سایر دانشکده ها ی دانشگاه بر عهده ی این گروه می باشد .

توسعه دانش های بنیادی و ایجاد رشته های با سطح تکنولوژی بالا از جمله اهداف اصلی این گروه اموزشی می باشد .

گروه علوم پایه در حال حاضر در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد .

1 – مقطع کارشناسی :

در مقطع کارشناسی رشته فیزیک مهندسی توسط این گروه ارائه می گردد که یک رشته میان رشته ای ( فیزیک و الکترونیک ) به شمار می آید .

دانشجویان پس از گذراندن دروس پایه و اصلی با مباحث تخصصی در زمینه های اپتیک و لیزر آشنا خواهند شد . با توجه به نیاز کشور به رشته های با سطح تکنولوژی بالا این رشته می تواند بسیاری از نیازمندیهای علمی و فنی در حوزه ی اپتیک و لیزر را پوشش دهد .

 

2 – مقطع کارشناسی ارشد :

 دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به آموختن علوم تخصصی در زمینه فتونیک می پردازند . در این مقطع دروس مرتبط با حوزه های فتونیک، اپتیک و لیزر با سطح دانش بالاتری ارائه می گردد . دانشجویان پس از گذراندن 9 واحد دروس اصلی ، تحت نظر استاد راهنما به انتخاب پایان نامه و سایر دروس مرتبط با پایان نامه خود می پردازند.

رییس دانشکده: دکتر بهزاد قنبری

 

تماس

شماره تماس: 1217
ایمیل: ali.mohebi@kut.ac.ir
آدرسی: دانشگاه صنعتی کرمانشاه - ساختمان IT - طبقه همکف - اتاق کارشناسان گروه آموزشی
کدپستی: 6715685420